Ben Köleyim – I am Slave izle
IMDb: 6.2 Türkçe Dublaj HD
Filmin Konusu: Ben Köleyim - I am Slave filminde, bu gün bile hala kölelik devam etmektedir. Belki eskisi gibi değildir ama yinede Londra gibi bir şehilde bile bu olay vardır. Malia isimli kızın Sadan'daki evi basılmış ve onu ailesinden koparmışlardır. Onu ordan alanlar bir ailenin işlerine bakması için satılır. Yıllarca hep ona eziyet ederler ve yaş 18 olunca oradan da başka bir aileye gönderilmiştir. Bu film gerçek hayat hikayelerinden esinlenilerek yapılmıştır. Güzel bir yapım kesinlikle izlenmeli iyi seyirler. Yönetmen : Gabriel RangeSenaryo : Jeremy Brock Oyuncular : Wunmi Mosaku, Isaach De Bankolé, Lubna AzabalYapımı : 2010 - İngiltereTür : Dram , GerilimSüre: 82 Dak.
×

Sorun Bildir

(sadece moderasyon tarafından görünecektir)

Video açılmıyor
Altyazı senkron sorunu
Ses ve ağız hareketleri uyumsuz
Diğer

Lütfen sayfada karşılaştığınız sorunları yazın.
Sorun giderildiğinde size belirttiğiniz e-posta adresinden geri dönüş yapılacaktır.

Facebook Yorum

Son Yorumlar

Spoiler Ekle

  1. Fenasi KERİM

    ÇOk ama çok hatta ölesiye çalışmak zorunda kalanlar çok daha fazla kazanmak içinsonunda kendi yerine başkasını çalıştırmak ve

  2. Fenasi KERİM

    ÇOk ama çok hatta ölesiye çalışmak zorunda kalanlar çok daha fazla kazanmak için sonunda kendi yerine başkalarını ücret ödemeden çalıştırmanın yolunu bulur. Önceleri savaşlarda ve işgallerde yetim düşenleri sonraları da bizzat köle edinmek için kaçırılanları kullanmaktadırlar. İnsanlar diğer insanların sırtından geçinmek için hiçbir ahlaksızlık ve hırsızlıktan kaçınmadan köle edinirler. Düşünsenize en düşük işçi yevmiyesi 1 lira olduğu halde asıl maliyeti 20 liradır. Buna yasal haklar da ilave olunca maliyet günlük 30 lirayı bulur. Öte yandan yapılacak işler hem ağır hemde tehlikeli ve yıpratıcıdır. Yani işçiye maliyeti için 100 lira yevmiye verilmesi gereken ve yüzlerce hatta binlerce işçi çalıştırılacak işlerde kazancın büyük bir bölümünü paylaşmak zorunda kalacakları gibi zenginleşen işçilerin işi terk etme riskleri de artacaktır. Günümüzde toplu bilindik adi kölelik kalmasa da kıyıda köşede çalıştırılan ucuz işçiler ve kitabına uydurularak tehdit edilerek verilmeyen haklar ile modern kölelik eski çağlardakinden de yaygındır. Dünya üzer,nde bodrolu olduğu halde ve sözde özgür insan olarak tanımlandığı halde haftada 6 gün günde 10 saat karın tokluğuna ailesi ile birlikte çalıştırlan milyarlarca işçi RESMİ KÖLEDİR.