Dracula: Başlangıç – Dracula Untold 2014 Türkçe Altyazılı izle
IMDb: 6.3 Türkçe Altyazı

Yapımı : 2014 - ABD

Tür : Aksiyon , Fantastik , Gerilim , Korku

Süre: 92 Dak.

Yönetmen : Gary Shore

Oyuncular : Luke Evans , Dominic Cooper , Charlie Cox , Sarah Gadon , Charles Dance

Senaryo : Bram Stoker , Matt Sazama , Burk Sharpless

Yapımcı : Michael De Luca , Joseph M. Caracciolo Jr.

Filmin Konusu

Gerçek bir efsane olan Vlad the Impaler'ın hikayesine yoğunlaşarak bu filmde Draculanın ve vampirlerin hayatının köklerine kadar iniliyor ve muhteşem bir hikaye ortaya çıkıyor. İzlerken büyük zevk alacağınız aksiyon dolu bir yapım.
×

Sorun Bildir

(sadece moderasyon tarafından görünecektir)

Video açılmıyor
Altyazı senkron sorunu
Ses ve ağız hareketleri uyumsuz
Diğer

Lütfen sayfada karşılaştığınız sorunları yazın.
Sorun giderildiğinde size belirttiğiniz e-posta adresinden geri dönüş yapılacaktır.

Facebook Yorum

Son Yorumlar

Spoiler Ekle

  1. yunus

    1462 yılında III. Vlad’ın ordularının yenilmesiyle Eflak yeniden Osmanlı Devleti’ne bağlanmıştı. Vlad Macaristan’a bağlı bir beylik olan Erdel’e kaçarak Macaristan kralı Matthias Corvinus’tan yardım istedi. Ancak Eflak’taki Osmanlı İmparatorluğu’na bağlı yeni yönetimi tanımış olan Macaristan, yardım talebini kabul etmedi. Vlad Matthias Corvinus’un emriyle 1462 yılında tutuklandı ve Budin’e getirildi. Önce hapsedilen Vlad, daha sonra kral ve ailesiyle iyi ilişkiler kurdu. 1474 yılında sürgün dönemi sona erdi. Bu tarihten itibaren Eflak’ı yeniden ele geçirme planları yaptı. 1476 yılında kuzeni Stefan Cel Mare (Büyük Stefan) ile birlikte Eflak’a döndü ve voyvoda ilan edildi. Aynı yıl 300 askeriyle birlikte yeniden Osmanlı ordularına yenildi. Esir alınan askerleri kazıklara oturtuldu. Öldürülen III. Vlad’ın kesilen başı öldürüldüğünü ispat etmek için İstanbul’a II. Mehmet’e gönderildi. Vlad’ın bir vampir olduğu rivayeti Almanya, Macaristan ve Rusya’da yayıldı. Buna rağmen Romen halkı onu bir kahraman olarak görmeye devam etti.

  2. ahmet

    Fantazi kurgu filmlerini eleştirmek pek huyum değildir ama bu batılı film yapıcılarıının yaptığı şeyler hiç hoş değil ! Batı insanının hali hazırda yarı yarıya inandığı Osmanlı Türk imajını kullanıp yanlış tarih ve bilgilerle işlerine geldiği gibi biçimlendirmek. üstüne üstlük en sevilen Osmanlı hükümdarlarından birnin adını böyle hayal ürünü bir karakterle ( dracula: III. Vlad Tepeş ile bak alakalı bir karakter değil daha çok acımıasızlığı ile Bran Stoker a ilham vermiş bir kişi) yeniden yorumlanıp kullanmak günümüz filmlerine yakışmıyor. Bu ucuzluğu ve hayal gücünden yoksunluğu gösteriyor. Uzun lafın kısası 300 spartalı filmini bu kez dracul ve karşısında Osmanlı Türk leri ile görüyoruz. Ben hoşlanmadım. zaten diğer filmdende hoşlanmamıştım … Dikkatli izlerseniz filmdeki tarihler ve mekanlar gerçeğe uymuyor ve Osmanlı nın bu kadar yanlış gösterilmesi ( gerek kıyafet dil ve tavırlarıyla ) hevesimi kaçırdı. Ayrıca konuyu oluşturan ana noktalardan biri olan devşirme sistemi de yanlış bir şekilde yorumlanmış. tarihi yanlışları bir kenara bırakırsak filmde olaylar biraz bağlantısız ve kopuk olmuş. Sanki zorla drakulanın bir orduyla savaşmasına uğraşılmış . Oyunculakta pek iyi değil ama bu senoryadan kaynaklanabilir. Biraz umutla yeni birşeyler umduğum bir filmin böyle berbat bir halde çıkması bu yorumları yazmama neden oldu kimsenin hevesini kırmak istemem. Filmi izlememizi sağlayanlara teşekkür ediyorum…