Einstein And Eddington film izle
IMDb: 7.4 Türkçe Altyazı

IMDB Puanı: 7.3/10
Tür: Dram, Tarih, Belgesel
Yönetmen: Philip Martin
Müzik: Nicholas Hooper
Süre: 1 saat 30 dk
Andy Serkis, David Tennant, Rebecca Hall, Jim Broadbent

Filmin Konusu

Einstein And Eddington izle, Einstein And Eddington altyazılı izle, Einstein And Eddington full izle, Einstein And Eddington hd izle - 1. Dünya savaşı dönemlerinde Dünya tarihinde önemli gelişmeler devam ederken aynı zamanda modern çağın kapıları aralanmış ve insanlar bilimsel çalışmalara hız vermiştir. Bunlardan birisidir tabiki Einstein'dir. Eddington ile birlikte o tarihe kadar süregelmiş ve kullanışlı olan Newton fiziği bu iki bilim adamı tarafından artık yeni isteklere cevap veremediği ispatlanarak ortadan tamamen olmasada kaldırılacaktır. Bu yeni bir dönemdir. Einstein Almanya'da yapmış olduğu bir çok çalışmada görelilik kuramını açıklar ispatlar ve matematiksel olarak klasik mekaniğin artık gereksiz olduğunu ortaya çıkarır bu çalışmalar modern fiziğin temellerini oluşturarak günümüze kadar gelir ve insanların evrene farklı bir açı ile bakmasını sağlar.Einstein tabiki herkesin bildiği gibi bilim dünyasının gelmiş geçmiş en büyük fizikçisidir yaşam tarzı ve bilimsel çalışmaları bu filme konu olmuştur. Başrolde David Tennant'ın oynadığı yapım bilim'e alaka duyan ve evrenin sırlarını merak edenler için iyi bir seçimdir.
×

Sorun Bildir

(sadece moderasyon tarafından görünecektir)

Video açılmıyor
Altyazı senkron sorunu
Ses ve ağız hareketleri uyumsuz
Diğer

Lütfen sayfada karşılaştığınız sorunları yazın.
Sorun giderildiğinde size belirttiğiniz e-posta adresinden geri dönüş yapılacaktır.

Facebook Yorum

Son Yorumlar

Spoiler Ekle

 1. furkan

  Güzel film siteye teşekürler

 2. sinanakcakaya

  corapsiz einstein,dünyayi daha da sarsacak bu yüzyılda bile….

 3. Ahmet

  mutiş bir film 10/8.. kesin izleyin

 4. afyon33

  büyük olaya yakışır güzellikte bir film olmuş, iyi iş çıkarmışlar. kutluyorum herkesin izlemesini tavsiye ederim

 5. Mayk

  izlenilecek film tarih ve bilimden hoşlanıyorsanız izleyin zaman kaybetmezsiniz ben sevdim .

 6. kazulet

  izlemenizi tavsiye ederim çok çok güzel film…

 7. umut

  tarihi film sevenlerin izlemesi gereken bir film. hem güzel zaman geçiriyorsunuz hemde düşünceleriniz değişiyor…

 8. emreeee

  güzel bir filmdi tavsiye ederim

 9. reyss

  idare eder.bu puana göre daha güzel olmasını beklerdim.10 üzerinden 6

 10. mine

  güzel bir filmdi. ama daha detaylı bir senaryoda olabilirdi.

 11. esen

  hayret verici..

 12. bulut

  Gerçekten güzel bir Film olmuş.

 13. sezin

  Einstein And Eddington filmii.. mükemmel çok begendimm…. kesinlikle izleyin…

 14. son

  Müthiş ötesi bir film, bilimi sevenler kaçırmasın. Eddington’a yazık olmuş, üzüldüm kendini harcamış.

 15. selma

  Fazlasıyla özetlenmiş ama yinede faydalı ve güzel bir film, tavsiye ederim…

 16. tarafsız bilimci

  PEMBE GÖZLÜKLÜ FİLM
  Aşağıdaki konularda nedendir bilinmez gerçekten farklı bir Einstein profili çizilmiş:
  1. Einstein’ın karısı Maric’in matematikte deha olduğu, 1905teki makaleyle ilgili yazışmalarda “bizim çalişmamız” gibi tümcelerin Einstein-Maric arasındaki mektuplasmalarda geçtiği artık kanıtlandığı halde, filmde karısının bu yönünün üstü nedense ısrarla örtülmüş.
  2. Nobel ödülüne hiç değinilmemiş. Einstein’a başka konudan dolayı verilen Nobel ödülü için, Nobel komitesi “sakın konuşmanda Özel görelilik Kuramından (E=mc^2, m:kütle) bahsetme” demişler. Nedeni sakın Lorentz ve Poincare gibi dünyaca meşhur matematikçi ve fizikçinin ortak çalışmalarında buldukları m=E/(c^2), m:kütle yoğunluğu ve Lorentz Dönüşümleri gibi formülleri Einstein’ın kaynak(referans) belirtmeksizin kullanması olmasın? Lorentz ve Poincare’nin ömürleri boyunca Einstein’la küs oldukları, Görelilik Teorisini anlatırken Einstein’ın adından bahsetmemeleri de anlatılmamış.
  3.Ayrıca, dünya savaşının bitmesine neden olan atom bombalarından hiç bahsedilmemiş. EINSTEIN ABD Başkanı Roosevelet’e yazdığı mektupta, ATOM BOMBASI YAPMASINI ÖNERİYOR ve gerektiği takdirde HER TÜRLÜ YARDIMDA BULUNACAĞINI yazıyor. Mektuba imza koyan diğer iki kişi Manhatten projesinde bizzat yer alıyor.

 17. sukru

  super olmus tek kalıme ıle harkulade bır bas yapıt

 18. ilker

  hem bilim kurgu hm tarihi bir film karkterler uygun ve seneryo karmşık değil gayet güzel ve sürekleyici tavsiye ediyorum arkadaşlar

 19. erdoğan

  10 üzerinden 10 un altında puan alması imkansız 6 puan veren arkadas sanırım film başlamadan önce aksiyon dolu bir film izleyeceğini zannediyordu . :))

 20. barış

  Güzel Film ama Einstein’ın genel görelilik kuramı daha ayrıntılı açıklayabilirdi. Einstein Evren’in hiç de bizim algıladığımız gibi olmadığını göstermiştir. Boşluk bükülebilir ve cisimlere hızlarına göre farklı zaman kuralları işler. Zaman ve boyut mutlak değildir. eğer ilgileniyorsanız piyasada bu kuramı çok basit ve anlaşılır bir şekilde açıklayan, Einstien’ın düşünce deneylerinin yer aldığı onlarca kitap var tavsiye ederim bulun bu kitapları ve okuyun. Kesinlikle anlayacaksınız ve çok şaşıracaksınız… Işık hızının her gözlemciye göre aynı olmasının Evren de nasıl bir etki yarattığını, boşluğun nasıl büküldüğünü, ve zamanda yolculuğun nasıl yapıldığını düşünce deneyleriyle göreceksiniz.

 21. baris

  Güzel bir film. Görelilik kuramını biraz daha ayrıntılı anlatabilirlerdi yinede. Zamanda yolculuğun nasıl mümkün olduğunu, boşluğun bükülmesini vb. konuları Einstein ın düşünce deneyleriyle görsel olarak anlatan birçok kitap var piyasada. Meraklısına tavsiye ederim. Bulsunlar bu kitapları ve Evren kurallarının gerçekte nasıl işlediğini, algımızdan ne kadar farklı olduğunu görsünler. NOT: kitaplar son derece anlaşılır bir dilde yazılmıştır. Merak eden herkes izafiyetin ne demek olduğunu rahatça anlayabilir.

 22. nudem

  birkaç defa izlenilesi bir film.Eksik yanlarına rağmen :) gayet akıcı ve anlaşılırdı.

 23. özkan

  kesinlikle çok güzel

 24. murat

  açıkçası çok beğendim.zaman kaybı olmayacak emin olun ve oldukça sürükleyici bir film…herkese tavsiye ederim.
  paylaşım için teşekkür ederim…

  iyi seyirler…

 25. seda

  guzeldı.tesk.

 26. akın

  Gerçektende iyi bir yapıt. Oyuncuların ve senaryonun izleyicileri tatmin ettiğine inanıyorum.

 27. Berk

  Gerçekten 10 numara bir film….

 28. gravity

  tek kelimeyle mukemmel.herkes ızlemeli..

 29. Berkay

  bilim bakış açisina göre değişen bir film evet eğer film i aksiyon heyecan vs gibi bir bakış açisiyla izlerseniz zevk vermez gerçekten muhtesem bir film insanlik ve bilimin aşkı ile ilgili bir film bu gibi filmlere ilgi duyuyorsani kaçirmamalisiniz.

 30. erşad

  film sürükleyici izlemekten pişman olmadığım filmlerden biri

 31. umut aslan

  her ne kadar bilimsel bilgi fırtınası yoksada.İnsanın telosu(amaçı) mutluluktur tezini destekleyen film .(insanlık=sevgi=fedekarlık=mutluluk)

 32. mehmet kayra yegin

  BEN 16 YAŞINDAYIM BAŞLARDA ANNEMİN zoruyla izlemeye başladım ama albert tin yani einstein dünyaya verdiği yarala içim gitt resmen hherkesin izlemesi gereken bir filim ama bence özelikle gençlerin izlemsiş gereken bir filim