Gelibolu Belgeseli
IMDb: 7.0 Türkçe Dublaj HD
HER İZLEDİĞİMDE AĞLIYORUM KENDİNİZİ TUTMANIZ MÜMKÜN DEĞİL!!!ONLARIN HERHANGİ İNSANLARIN EVLATLARI,BABALARI,ABİLERİ OLDUĞUNU DÜŞÜNMEK İNSANI DELİRTMEYE YETİYOR!SON DÖNEMDE YAŞADIĞIMIZ OLAYLARA KARŞI CUMHURİYETİMİZE SAHİP ÇIKALIM!!! HER İZLEDİĞİMDE GÖZ YAŞLARI İÇİNDE KALIYORUM ONLARLA GURUR DUYUYORUM.ÇILGIN TÜRKLER İŞTE ONLAR!!!
×

Sorun Bildir

(sadece moderasyon tarafından görünecektir)

Video açılmıyor
Altyazı senkron sorunu
Ses ve ağız hareketleri uyumsuz
Diğer

Lütfen sayfada karşılaştığınız sorunları yazın.
Sorun giderildiğinde size belirttiğiniz e-posta adresinden geri dönüş yapılacaktır.

Facebook Yorum

Son Yorumlar

 1. Kürşat

  neden biz kendimiz çekemiyoruz bu belgeseli.neden GELİBOLU değilde GALLIPOLI adı bu belgeselin.neden OLİVER’in ismi M.KEMAL ATATÜRK’ün isminden daha fazla geçiyor bu belgeselde. neden mehmetçiklerimiz değilde anzaklar kahramanmış gibi gösteriliyor.neden,neden,neden……….. İşte bizim anlayışımız bu, güzelmiş ,,Allah aşkına elinizi vicdanınıza koyun bi düşünün.bu adamlar bizi okadar küçümsüyorlar vede küçük gösteriyorlar ki bunu her defasında göstermeye çalışıyorlar ama biz tamam çok güzel olmuş çok şahane olmuş ,hatta içimizden bunu çekene Allah razı olsun bile diyebiliyoruz.kimse kusura bakmasın ama hiç de güzel olmamış.gerçi biz kendi tarihimizi ne kadar biliyoruz orası meçhul.adamlar bizden iyi senaryo yazıyorlar bizim hakkımızda.Allah aşkına bizde hiç yokmu şöyle cesaretli senarist, yönetmen ki çıksın bizim tarihimizi filim yapsın.dedelerimizin kemikleri sızlıyor gerçekten.şu halimizi görseler ağlarlardı.her birinin mekanı cennet olsun.

 2. Kürşat

  bu arada cehalet ve genişlik içerisinde yorumunu yapan İSPANYOL’ada bir çift sözüm var.Allah katına yükselmek uğrunu Alah için ve vatanı için can vermek ahmaklık değil senin aklının alamayacağı kadar büyük bir erdemliktir.

 3. serdar

  ne saçma ya bizim askerimiz orda balayı parası biriktirmek içinmi savaştı canları verdi. gerçek bi çanakkale belgeseli yapsın bizim insanlarımızdan biri

 4. serdar

  ben bu belgeseli bi türkün destanı olarak değil anzakların haklı mücadelesiymiş gibi seyrettim .altında tolga örnek imzalı bu belgeseli hiççç beğenmedim.çünkü biz gidip onların topraklarında onlara zulüm etmiş türkler değiliz gerçekler çarpıtılmış hakkımız yenmiş onlar gelip bilmem kaç millet olarak topraklarımıza göz dikmiş karşılığını almışlar,ben gidip bizzat oraları gezmiş birisi olarakda türklerden ve yaptıklarından gururrr duyuyorum.NE MUTLU TÜRKÜM DİYENE.bizi ve namusumuzu korumak için canını veren bütün türk askerlerinin ruhuna FATİHA

 5. kenan

  Adamların tek amacı kendilerine sahte bir tarih yaratmak. Aslında bu videolara çok takılmamak lasım. Nasılki Amerika vietnamda bozuna uğradı tarumar edildi de bunu örtbas etmek için bi sürü vietnam filmi çıkardı, yok rambo, yok vietnam gibi kendini orda kahraman göstermeye çalıştı. Tarih herşeyi kaydetmiştir. Bu filmde ne olursa olsun, ne yazılırsa yazılsın, Gelibolu zaferi türklerindir ve oraya ne için geldiğini bile bilmeyen anzaklar, yamyamlarve hindular türklerin kim olduğunu anlamışlardır.

 6. Tanju

  inanılmaz derecede eksik yapılmış bir belgesel, objektif değil… Savaşın dönüm noktalarını ele almamış bile Queen Elizabeth nasıl battığına dair o mayınların nasıl ne şekilde zeka dolu döşendiğine dair ufacık bir bilgi yok… SAVAŞ ZEKAYLA CESARETLE ve İNANÇLA KAZANILIR!!! “Ben Size Taarruzu Değil Ölmeyi Emrediyorum!” M.Kemal ATATÜRK

 7. son OSMANLI

  evet metehan gerçek olmalı.çünkü farkedilecek kadar ekranın sağ üst köşesinde ,bi mavzer altında ay yıldız sülületi belirgin şekilde duruyo.ve biraz sola doğru kuru kafa şeklinde kanatlı bir melek sülileti.şehitlerimizin mekanı cennet kabirleri nur olsun.

 8. son OSMANLI

  izleyenler ikinci bölüm 11:38 dakika dikkatle bakın lütfen.

 9. diyar bkr

  2. bölümde 11.38 de sağda en üste bulutlardan oluşan şekile dikat edin

 10. delirüzgar

  evet kesinlikle bu ingilizlerin belgeseli bizi düşman olarak gösteriyolar bu belgeselde adamlar kendi topragını koruyomuşgibi biz bayrak için ölürüz öldürüz ama onlar para için ölürler ne yazık ki bi delikanlı cıksada parası olan sponsor güzel bi belgesel izlesek kendi adımıza nereye adamlar uçkurunua düşmüş gidiyolar nerde naken var onların peşindeler yazık çok yazık eyer birgün param olursa belgesel cekcem saglam bişey olcak yüce türk halkını

 11. vilu

  bence çok güzel. küçücük çocukların savaştığını görmek beni çok üzüyo.

 12. vilu

  çoooooooooooooooook güzel

 13. Kavurma cacık anadoluçocuğu

  Bu belgesel nitelikli filmi izlemeden önce yorumları okudum,Kimi arkadaşlar duygu dolu yorumlar ,kimi de savaşan her iki tarafı ahmaklık ile niteleyen yorumlar yapmış,ama dikkat edecek olursanız bu ve bu tarzdaki filmlere olan yorumlar insanımız tarafından hep duygusal yapılan yorumlardır ,neden se kimse filmin kalitesini tartışıp bu yönde yorum yapmaz,buna kızmıyor ve şaşırmıyorum çünki bu bizim Türk milletine özgü bir davranış biçimidir,Ben sadece her iki tarafta savaşmış insanları yada devletleri Ahmak olarak nitelendiren kişilere seslenmek istiyorum,Efendi ; savaş gelip çatmış sa ne yapacaksın ne yapacaktın söylermisin bana ? sen savaşmak istemiyor ve savaşanı ahmak olarak değerlendiriyorsun,iyi tamam sen savaşma o savaşmasın kim savaşacak ? sadece ben mi ? tabiki savaş iyi değil ,ancak şart olmuş sa ne yapacaksın ? adam avustralyadan afrikadan asyadan avrupadan kalkmış gelmiş 7 düvel her biri ayrı bölgeleri kağıt üzerinde prensipte paylaşmış ,türklere af edersin popo kadar yer bırakmışlar kendilerince,peki seni o popo kadar yerde rahat oturturlar mı ? ya da sen savaşmayı tercih etmediğin için seni alır baş köşeye mi koyarlar sanıyorsun ? bunu kimse yapmaz efendiii,insanlar anadoluda haklı ve anlamlı bir savaş verdiler bu savaş gerekli idi,ve anadolu insanı doğru cephede savaşmayı seçti,kaçanlar oldu,ama her birey bu savaşa mecbur du ,hem ülkeyi korumak için hem de vicdani yönden mecburdu,gelelim karşı tarafın askerlerine anzak ingiliz yunan italyan fransız vesaire her ne varsa bize karşı savaşan o yabancı devletlerin çocukları da eminim ki hadi gidelim türkleri öldürelim diye ,canı gönülden isteyerek gelmediler, hele hele kendileri için anlamasız önemsiz gereksiz alakasız ve haksız bir savaşta neden yer almak istesinler ki ? ama onların devletleri adama geleceksin dediği zaman söz bitmiştir ,tabiki gönüllü olarak gelenler de vardı illa ki bir türk öldürmek isteyen 1000 lercesi vardı ,ama hepsine mal edemeyiz bunu ,beri yandan Türk insanı zaten borçlu çökmüş daha öncelerden beri mahvolmuş bir imparatorluğun fakir çocuklarıydılar ,birde savaş kim ister ? ama mecburiyet vardı efendiii mecburiyet,eğer bana ne canım ben ahmakmıyım deyip savaşmasalardı ,emin ol efendi sen o klavyede bu gün bu yazıları belki yazardın ama Türkçe olmazdı,ve belkide sen olmazdın ,yada olsaydın sömürge ülkelerindeki bir insan gibi başın bitten kurtulmazdı,o sebeple bu savaş için can veren her iki tarafıda ahmaklıkla suçlamak son derece yanlıştır ,evet ahmak olanlar vardır ahmak olanlar anadoluya savaş açan ülkelere gönüllü askerlik yapanlardır ,geldiler bir macera yaşadılar çoğu öldü ,ancak o günün şartları Türk askeri ve Türk Çeteleri için ahmaklık değil bir gereklilikti ,ben yinede her iki taraftan kötülük etmeden savaşan tüm insanlara saygı duyuyorum ,ayrıca düşman diye de kimseye haksızlık edemeyiz,düşmanlarımızdan da erdemli güzel insanlar olmuştur,keşke bu günki düşmanlarımız o günki gibi adam olabilseydi.

 14. Kavurma cacık anadoluçocuğu

  Çok güzel bir belgesel yayında yapımda paylaşımda emeği geçen herkese Teşekkürler ediyor,Geliboluda Canlarını feda eden her iki tarafın Askerlerinin Hatırası önünde Saygıyla Eğiliyorum.