Nietzsche Ağladığında film izle
IMDb: 6,1 Türkçe Dublaj
IMDB Puanı: 6.0/10Tür: Dram, PsikolojikYönetmen: Pinchas PerryMüzik: Sharon FarberSüre: 1 saat 45 dkKatheryn Winnick, Armand Assante, Ben Cross, Andreas Beckett, Jamie ElmanOldukça etkileyici olan bir kadın Lou Salome dönemin en meşhur doktorlarından olan Breuer'e gelir ve tanınmamasına rağmen hayranlık beslemiş olduğu filozof Nietzsche için ondan yardım ister Nietzsche ise duygusal bir bunalım geçirmektedir bu durum ise bütün Avrupa'nın düşünsel geleceğine bir darbe demektir. Yardımı kabul edecek olan Breuer ve Nietzsche arasında zamanla bağlar tersine dönmeye başlar çünkü Nietzsche arasında ki bağlar ise zamanla tersine dönecektir bunun sebebi ise Nietzsche 'nin daha önce görülmemiş fikirlere sahiptir.Irvin D. Yalom’un 1992 yılında satışa başlayan kitabının beyazperde'ye uyarlanması olan filmde kitaptaki gibi bir içerik bulunmasada Dünya tarihinin en büyük düşünürlerinden bir tanesi olan Nietzsche nin parlak fikirlerine oldukça yer verilmiştir.
×

Sorun Bildir

(sadece moderasyon tarafından görünecektir)

Video açılmıyor
Altyazı senkron sorunu
Ses ve ağız hareketleri uyumsuz
Diğer

Lütfen sayfada karşılaştığınız sorunları yazın.
Sorun giderildiğinde size belirttiğiniz e-posta adresinden geri dönüş yapılacaktır.

Facebook Yorum

Son Yorumlar

Spoiler Ekle

 1. mustafi

  İrwin D. Yalom – Nietzsche Ağladığında adlı eserin beyaz perdeye aktarıldığı bir film. Kitabını okumak kadar filmi seyretmekte hoşuma gitti. Felsefe ve psikolojiye ilgisi olan kişilerin izlemesini tavsiye ederim . Saygıyla…

 2. Hüseyin

  mükemmel ötesi izlemeye değer..

 3. muharrem

  tek kelimeyle olağanüstü ve harika bir film.

 4. ktm

  felsefeyı seven meraklı bır ruh halındeysenız izleyın…guzel gercekten

 5. emine

  teşekkür ederim,kitabı severek okudum ve film olarak izlemekte güzeldi.

 6. emine

  tek kelimeyle olağan üstü bişey kitabını okuyacam…

 7. mehmet

  kitap zaten nietzsche nin yaşamını zorunlu olduğu üzere karikatürize etmiş bir kitaptı. filmi sonuna kadar izleme sabrını gösteremedim. çünkü nietzsche-canlandırması berbat ve hakiki yoğunluğunluğundan çok çok uzaktı. sözler, sözler, sözler evet sözler ve düşünceler vardı filmde ama nietzsche nin kendisi yoktu. ne lou salome ne de nietzsche nin gerçekte bu kadar hafif kişilikler olduğunu düşünemiyorum. nietzsche yi gerçekten öğrenmek isteyenler asla bu filmden ya da kitaptan başlamamalı- eskiden de öyle düşünüyordum şimdi de öyle-. zira ecce homo yu yazan kişi nietzsche!
  iyilikler…

 8. funda

  mükemmel bir film çok etkileyici ve derin

 9. sezin

  izlediğim en ıyı ve benı düşündüren bır fılmoldu….

 10. sule

  izlediğim en olağanüstü filmlerden biriydi.
  felsefe sevenler kesinlikle izlemeli. kendimi bulmak için sıklıkla izleyeceğim bir filmm.
  bu filmi sunduğunuz için teşekkürler..

 11. selim

  harika, kitabı gbi filmide harika

 12. aysegul

  süper bir film harika olmuş kültür adına çok şey katıyor herkese tavsiye ederim

 13. Django asfadf

  Hortlatıyım surayı en son 5 yıl once yorum yapılmış

 14. Godot

  Kitaplar dışında onunla konuşuyormuş gibi hissetmek gerçekten çok güzel

 15. furkan

  Kitabın yanında öylesine yavan ki… bitirme tahammülü göstermek dahi çok zor oldu. sıradan bir kitabı daha iyiydi yorumu değil, zira kitapla pek az alakası var. ne breuer’in ruhunun derinliklerine inebiliyoruz ne nietzche’nin düşüncelerini görüyoruz. pek çok olay/düşünce atlanmış, hem olay akışı zarar görmüş hem üzerinde durduğu konular ve verdiği mesajlar çıkarılmış. Kısaca bu film bu kitaba yakışmamış.