Peygamberin Kılıçları izle
Türkçe
Asım Bin Sabit ve altı arkadaşının şehadet şerbetini içmelerini konu alan filmi sizlere sunuyoruz. Asım bin Sabit Uhud harbinde Medinin en zenginlerinden biri olan Sülafenin iki oğlunu öldürmüş, Sülafede bu olaydan sonra ona intikam yeminleri etmekte ve oğullarının acısını almak istemektedir. Millete haber salmış Asımın başını getirene çok büyük ödüller vereceğini duyurmuştur. Tabiki o dönemde fakir insan çok olduğu için Bedeviler, eşkıyalar kısacası çoğu kişi Asım'ı bulup öldürmek için can atıyordur. Bedeviler Asım için bir tuzak planı yapmışlardır. Hz. Muhammed (S.A.V)'e gitmişler ve kendisine İslamın aralarında yayıldığını ve onlara bir önder yani öğretici yollamasını istemişlerdir. Bu planın amacı Asımın gönderilmesi ve onu kolayca öldürmektir. Bedevilerin istediği olmamıştır Asım tek başına değil Hz. Muhammed. (S.A.V)' tarafından Hubeyb bin Adiyy, Mersed Bin Mersed, Zeyd bin Dessine, Abdullah bin Tarık ve Halid bin Bukery’i de beraberinde göndermiştir. Bu gruptaki sahabelerin bazıları güvenliği sağlayacak bazılarıda öğretici olacaktır. Asım Bin Sabit ve arkadaşları yola düşmüştür. Gittikleri yerde Bedeviler tuzak kurmuş onları beklemektedir. Yapımcı- Yönetmen: Nazif Tunç,Senaryo: Mehmet Uyar,Müzik: Gökhan Tamir,Görüntü Yönetmeni: Tahir Zencirbağ,Kurgu Yönetmeni: Necdet Tok,Kurgu: Mehmet Atan,Uygulayıcı Yapımcı: Arif Hakverdi,Sanat Yönetmeni: Vugar Aliev,Işık Şefi: Bahadır Çolak,Kostüm: Yavuz Selim Kaçmaz,Oynayanlar: Reha Yeprem (Asım Bin Sabit), Hakan Akçin (Hudeyb bin Adiyy), Aysun Güven (Sülafe), Rahman Görede (Mikdad), Cüneyt Şen (Mersed Bin Mersed), Ali Sağ (Abdullah bin Tarık), Muzaffer Saygın Üngör (Halid bin Bukeyr), Mehmet Fatih Türkay (Zeyd bin Dessine), Yaşar Karakulak (Cereş), Mustafa Şimşek (Neccar), Ahmet Kaya (Muaz), Rüzgar Mağden (Zübeyr), Yakup Konca (Amr), Fahri Doymaz (Utbe),Yapım: Halk Film, 2012,Süre: 105 dk.
×

Sorun Bildir

(sadece moderasyon tarafından görünecektir)

Video açılmıyor
Altyazı senkron sorunu
Ses ve ağız hareketleri uyumsuz
Diğer

Lütfen sayfada karşılaştığınız sorunları yazın.
Sorun giderildiğinde size belirttiğiniz e-posta adresinden geri dönüş yapılacaktır.

Facebook Yorum

Son Yorumlar

Spoiler Ekle

 1. hakan

  kanal yöneticisi arkadaşlar emeğinize sağlık filmler tek part neden yapmıyorsunuz acaba

 2. admin

  tek part yükleme yapamıyoruz dakika kotası olduğu için. birde boyut kotası var.

 3. kader

  filmmaliyetsiz olmuş pek beğenmedim

 4. izzet

  cok güzel bi filim inşallah devamı gelir

 5. halim aydin

  bu sayfadan iyisini gormedim sizleri kutlarim tesekkur ederim bay admin her sey gonluce olsun

 6. esra

  çk güzeldi ödüllü filmlere taş çıkarır. tüm müslümanların atalarının kanını taşıdıklarını unutmamaları için izlemeleri gereken nadide bir eser olmuş. yapanların oynayanların emeklerine sağlık.ALLAH RAZI OLSUN

 7. zafer

  filmi çok saçma yapmışlar mekkede medine öyle ormanlıklar ne arar bari biraz gerçekçi olsaydı ii olurdu konusu çok güzel ama amatörce.

 8. adil

  helal olsun cekenede oyuncularınada eşşuhedenlailahe illallah