Sarhoş Atlar Zamanı film izle
IMDb: 7,5 Türkçe Altyazı HD
Yapım:2000 - İranTür:Dram, SavaşSüre:80 dakikaYönetmen:Bahman GhobadiOyuncular:Ayoub Ahmadi, Osman Karimi, Rahman Salehi, Amaneh Ekhtiar-dini, Madi Ekhtiar-diniHayatları zor bir şekilde giden bir Kürt ailesi babayı kaybettikten daha sonra içinden çıkamayakları bir gidişat içerisine girerler. Kardeşlerden birisinin geçirmiş olduğu hastalıktan sonra acilen ameliyata girmesi gerekir. Fakat 12 yaşında ailenin yeni lideri Eyüp ise ne yapacağını şaşırmış durumdadır.
×

Sorun Bildir

(sadece moderasyon tarafından görünecektir)

Video açılmıyor
Altyazı senkron sorunu
Ses ve ağız hareketleri uyumsuz
Diğer

Lütfen sayfada karşılaştığınız sorunları yazın.
Sorun giderildiğinde size belirttiğiniz e-posta adresinden geri dönüş yapılacaktır.

Facebook Yorum

Son Yorumlar

Spoiler Ekle

 1. ferhat

  türü bakımından güzel bir film.

 2. aylin

  vakit kaybı

 3. yeliz

  güzel bir film

 4. ömer

  çok güzel.

 5. NUR

  izlemeye değicek bi film değil zamanınızı harcamayın

 6. kurdum

  bu filmi anlamayan yasamayi da anlamaz

 7. nefes

  ben izlerken cok duygulandim bunlar yasanmis gercekler.umut aci yasam mucadelesi tum yasanmisliklarin toplami.yokluk gormeyen insanlar anlamaz bu filmin ne anlatmak istedigini.bence fevkalede anlamli..ben ordaymiscasina hisettim.

 8. Holden Caulfield

  Gozel filmdir,izlemeye deyer,Bahman Ghobadiye ve admine tesekkurler

 9. Mîr

  İnsaniyet dediğimiz şeyden ne kadar uzak ve ya yakın olduğunuz filmden alacağınız ya da aldığınız zevki belirliyor… İran’da yaşayan Kürtlerin neler çektiğini bilmek isteyenler izlesin. Kısacası insanın kendi ülkesinden nasıl kaçak/çı olduğunu gösteren 50 küsür uluslararası ödül almış filmdir. Türkiye’den de Radikal gazetesi film ödülünü almış bir filmdir…

 10. kupo

  kürt sineması :) hele hoyi vaye vaye aheyy aheyyy le hay hay le li li vaaaay vaayyyy lülülülülülülülülülülülüüüüüüüüüüüüü :) :) :)

 11. Yusuf ÇOLAK

  Sahneler ve oyuncular çok orjinal… izlemelisin dostum..

 12. mehmud

  bu filmi izlemeyi aklından geçiren kesinlikle izlesin

 13. yav he he

  vakit kaybından başka bir sey deil. vermek istediği duyguyu da veremedi film. filme güzel diyenler ne buldunuz bu filmde anlatın hele..

 14. ARARAT

  Sarhoş Atlar Zamanı” da zor koşullar altında yaşamaya çalışan bir ailenin hayatını anlatır. Olaylar ve kişiler gerçeklerden yola çıkarak oluşturulmuştur. Hayatın ne kadar acımasız olduğuna dikkat çeken film her şeye rağmen yaşamaya çalışan koca yürekli çocukların mücadelesiyle güçsüz insanlara adeta ders vermektedir.
  Babasının ölümünün ardından ailenin sorumluluğu 12 yaşındaki Eyüp’ün omuzlarındadır. Soğuk hava koşulları, savaşın enkazları, halkın yoksulluğu filmde gerçekçi bir bakış açısıyla izleyiciye sunulur. Eyüp daha fazla para kazanabilmek adına kardeşi Emine ile birlikte kaçakçılığa başlarlar. Filmde atlara gösterilen özen, ne yazık ki insanlara gösterilmez.
  Birçok zorluğun arasından bir de kardeşinin acilen ameliyat olması gerektiği gerçeği ile ne yapacağına şaşıran Eyüp’ün omuzlarında şimdi daha büyük bir sorun vardır. Eyüp, engelli ağabeyi Madi’nin tedavisi için her ne kadar ölmeye yakın olsa da Madi’yi daha fazla yaşatmak için katır sırtında İran’a yük taşımaya başlar. Ancak Eyüp başarılı olamaz. Bunun üzerine Eyüp’ün ablası Madi’nin tedavisi için para karşılığında kendinden yaşça büyük bir Iraklı ile evlenmeyi kabul eder. Kısaca film büyük bir trajediyle insanı allak bullak eder.
  Filmin konusunun gerçekliği kadar kişileri de gerçektir ve oyuncuların hepsi amatördür. Genelinde görselliğin ön plana çıktığı film belgesel tadındadır ve diyaloglara fazla yer verilmemiştir.
  Acı dünyanın küçük bireylerinin ayakta kalma mücadelesini gözler önüne seren film, birçok insana yaşama isteği konusunda büyük bir ilham vereceği kanaatindeyim. Çoğu yetişkinin başa çıkamayacağı acılarla direnen bu çocukları izleyince insanın hayatı için şükretmesi gerektiğini hatırlatmaktadır “Sarhoş Atlar Zamanı”.

 15. dersim

  Sizin gibi salaklar icin zaman kaybi.kurtlar vadisi tam size gore bi dizi:)